Menu Zamknij

Poza lekcjami staramy się rozwijać potencjał naszych uczniów dzięki organizowaniu dodatkowych warsztatów artystycznych. 

Wiemy jak ważną funkcję pełni integracja sensoryczna w uczeniu się języka oraz rozwoju mowy dlatego specjalnie dla Was organizujemy cykliczne zajęcia z Sensoplastyki® dla dzieci w każdym wieku prowadzone przez wykwalifikowaną trenerkę panią Karolinę Mazur.

Dzieci nie zawsze są w stanie prawidłowo przetworzyć docierające do nich bodźce w świecie, w którym jest ich mnóstwo. Na dodatek w dobie pandemii i zajęć online, wszechobecny telefon, telewizor, nadmiar grających zabawek powodują przebodźcowanie i zaburzenia w funkcjonowaniu mózgu dzieci, a co więcej trudności z odbieraniem otaczającego świata. W konsekwencji zaburzenia koncentracji, nauki, nadpobudliwość, lub odwrotnie niechęć w doświadczaniu i odbieraniu świata, strach przed bodźcami. 

Czym tak naprawdę jest Sensoplastyka® i jak wpływa na nasz rozwój?

Twórczyni marki opisuje ją jako polisensoryczną, multikolorową, wielozapachową przestrzeń możliwości!

Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu, które sprawiają, że wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle przebiegają sprawniej.

Poprzez kolorową stymulacje wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci:

  • wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni
  • dbamy o usprawnienie ruchowe
  • wspieramy rozwój zmysłów
  • wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiedzialnych za motorykę małą – pracę dłoni)
  • wspieramy rozwój poznawczy
  • uwalniamy naturalną ekspresję twórczą
  • wspieramy samodzielność

Uczestnicy:

czerpią satysfakcję z kreatywnego działania
wychodzą ze schematów
poznają nowe formy wyrazu i działań

Sensoplastyka® opiera się także na wykorzystywaniu technik arteterapeutycznych, ale przede wszystkim wspiera rozwój kompetencji intra i interpersonalnych co niesie ze sobą wiele korzyści.